facebook znajdz nas  

  

   OGŁOSZENIA SANKTUARYJNE  -   26 marca - 1 kwietnia 2017 r.

 reko 2017bis


nazaret - podatek 


******

Spowiedź w bazylice:

wtorek - sobota

11.00 - 13.00

15.30 - 18.00

codziennie 15 min. przed każdą Mszą świętą

******

PALMA KONKURS1. Nabożeństwa wielkopostne w bazylice:

- codziennie:

godz. 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia

- piątek:

godz. 16.00 - droga krzyżowa dla dzieci

godz. 17.15 - droga krzyżowa dla dorosłych

- sobota:

godz. 10.45 - droga krzyżowa na Kalwarii (poczatek na Rajskim Placu)

- niedziela:

godz. 15.00 - gorzkie żale z kazaniem pasyjnym

2. W naszej bazylice od dzisiejszej niedzieli aż do środy przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy do wsłuchania się w nauki, które wygłosi ks. Tomasz Jaklewicz, redaktor "Gościa Niedzielnego". Tematem ćwiczeń duchowych będzie przesłanie Maryi skierowane do ludzi przed stu laty podczas objawień w Fatimie. 

- Oprócz nauk rekolekcyjnych w czasie Mszy, tradycyjnie wygłoszone bedą również nauki wieczorne o godz. 19.30: w poniedziałek dla małżonków, a we wtorek dla młodzieży.

- Dodatkowa okazja do adoracji Jezusa Eucharystycznego oraz do skorzystania z sakramentu pokuty po Mszy porannej (7.15-8.00) oraz po Mszy wieczornej (19.00-19.30).

- W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, a spowiedź od 11.00-13.00 i od 15.30 do 18.00.

- Zakończenie rekolekcji w środę będzie miało formę medytacyjnej drogi krzyżowej, w którą swym śpiewem właczy się chór kameralny "Legato". Po nabożeństwie dokonamy aktu zawierzenia parafii Matce Bożej.

3. W piątek o godz. 19.00 droga krzyżowa na kalwarii. Rozpoczniemy ją jak zwykle na Rajskim Placu. Zapraszamy szczególnie młodzież.

4. Trwają przygotowania do Misterium Męki Pańskiej. Przed kościołem ministranci oraz aktorzy występujący w Misterium Męki Pańskiej przeprowadzają zbiórkę na cele organizacji tegorocznego Misterium. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

Ponadto zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Kalwarii i sprzątaniu kaplic. Chętne osoby zapraszamy w sobotę o godz. 10.00. Zbiórka przed probostwem.

5. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek na godz. 16.00. Następnie Msza święta szkolna o godz. 16.30.

6. Z racji trwającego roku maryjnego związanego z 100. rocznicą objawień fatimskich zapraszamy do modlitwy przed figurą MB Fatimskiej, która umieszczona została w kaplicy MB Lekarki (obok zakrystii), gdzie codziennie możliwa jest indywidualna modlitwa za wstawiennictwem Maryi.

7. Organizujemy rekolekcje letnie dla młodzieży w wieku 15-18 lat w dniach 27.06-13.07 w Jaworzynce Zapasiekach. Zapisy i szczegóły u ks. Adriana oraz pod adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy rodzinom chrześcijańskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Syrii. Nasza parafia pragnie objąć opieką rodzinę z Aleppo. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki obok ołtarza św. Józefa (przy konfesjonałach). Szczegóły akcji na stronie internetowej rodzinarodzinie.caritas.pl 

9. Polecamy lekturę nowego numeru naszego miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

10. W centrum pielgrzymkowym są do nabycia paschaliki wielkanocne "Caritas". Dochód ze sprzedaży swiec przeznaczony jest na pomoc dla ubogich rodzin.

11. W kinie „Zacisze” w Piekarach Śląskich, mieszczącym się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73, rozpoczyna się cykl projekcji filmów o tematyce chrześcijańskiej. Pierwszy z nich: „Bernadetta. Cud w Lourdes” będzie można zobaczyć w niedzielę 26 marca o godzinie 18. Poniżej zamieszczamy plakat.


bernadeta plakat


 *****

Zachęcamy do wsparcia dzieła budowy domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego "Nazaret"

poprzez przekazanie 1% swojego podatku w ramach rocznego rozliczenia PIT.

Numer KRS potrzebny do wpisania w formularzu PIT to: 

0000003534 - cel szczegółowy: "Nazaret - Piekary".

Pomoc w rozliczeniu można uzyskać w centrum pielgrzymkowym

lub za pośrednictwem linku do programu internetowego,

który automatycznie wybierze proponowaną przez nas organizację:

 

ROZLICZ PIT ONLINE


*****

Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!FEAD2adoruj


buduj z nami

Biblia - cegielka