1. Dzisiejsza niedziela jest dla naszego sanktuarium dniem odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na obchody różańcowe na Kalwarii (część II), które odprawimy o godz. 13.45. Początek na Rajskim Placu. O godz. 15.00 nieszpory w bazylice.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
- W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki.
- W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
- W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

3. W roku fatimskim w szczególny sposób zapraszamy na różaniec, który w tygodniu odmawiamy o godz. 17.30. We wtorki o godz. 17.00 oddajemy cześć MB Piekarskiej podczas nieustającej nowenny.

4. Spotkania formacyjne "Wieczernika modlitwy za kapłanów" w czwartek o godz. 18.30 w centrum pielgrzymkowym.

5. W piątek o godz. 16.00 spowiedź św. dla uczniów klasy VI i VII. Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci o godz. 16.30.

6. Nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w klasztorze sióstr Boromeuszek w piątek od godz. 19.00. 

7. Chór młodzieżowy "Legato" zaprasza na przesłuchanie do zespołu w poniedziałek o godz. 18.30 do domu katechetycznego. Zapraszamy również do zasilenia swoim głosem chóru bazylikowego "Św. Cecylia", którego próby odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.30

8. W przyszłą niedzielę o godz.12.30 zostanie odprawiona ostatnia w tym roku kalendarzowym Msza św. na Kalwarii.

9. Z racji trwającego roku maryjnego związanego z 100. rocznicą objawień fatimskich zapraszamy do modlitwy przed figurą MB Fatimskiej, która umieszczona została w kaplicy MB Lekarki (obok zakrystii), gdzie codziennie możliwa jest indywidualna modlitwa za wstawiennictwem Maryi. Przypominamy także o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja, która trwa od poniedziałku do piątku w godz. 10.45 - 17.30.

10. Ukazał się nowy numer miesięcznika "Z Piekarskich Wież". Zachęcamy do lektury. W sprzedaży również "Gość Niedzielny".

11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone w ramach kolekty kopertowej. Bóg Zapłać. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej.

Legato

 

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.