**************** 

TRANSMISJA  NA ŻYWO

YOUTUBE bazylika 2

 

****************

1. Nabożeństwa wielkopostne:

- droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 oraz w sobotę o godz. 10.45 (na Kalwarii, początek na Rajskim Placu)

- droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 w piątek

- gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 w niedzielę

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Bartłomieja od poniedziałku do piątku od 10.45 - 17.30.

3. Okazja do spowiedzi od wtorku do soboty od 11.00 - 13.00 oraz od 15.30 - 18.00.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

W piątek:

- o godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas III, a o 16.30 Msza święta szkolna dla wszystkich dzieci

- o godz. 19.00 msza święta młodzieżowa

- o godz. 20.00 rozpoczynamy czuwanie modlitewne (godzina maryjna, godz. 21.00 - Eucharystia, droga krzyżowa). Czuwanie prowadzi par. MB Nieustającej Pomocy z Kozłowej Góry.

W sobotę:

- spotkanie dla członków Róż Różańcowych - Msza święta o godz. 8.00 oraz spotkanie w kawiarence

5. Rekolekcje parafialne przeżywac będziemy od 11-14 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Kontny. Szczegółowy program znaleźć można w miesięczniku "Z Piekarskich Wież".

6. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawiona jest specjalna skarbona, do której zbieramy ofiary przeznaczone na pomoc rodzinom syryjskim poszkodowanym w wyniku działań wojennych. Jest to część akcji Caritas "Rodzina Rodzinie", która polega na finansowym wsparciu konkretnej rodziny (bądź rodzin) poprzez comiesięczną zadeklarowaną wcześniej kwotę.

7. Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które pomaga placówkom misyjnym i ofiarom wojen, organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zapraszamy więc wszystkich do udziału w tej zbiórce. Zużyty sprzęt można składać na placu obok ochronki. W centrum są dostępne ulotki, jaki sprzęt można przynosić. 

8. Podobnie, jak w ubiegłym roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na budowę Domu Rekolekcyjnego NAZARET. Numer KRS jest dostępny na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła, w kiosku i centrum pielgrzymkowym. Bardzo serdecznie dziękujemy za ubiegłoroczne ofiary.

9. W związku z pojawieniem się w otoczeniu bazyliki osób usiłujących wyłudzić pieniądze, zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wspierać tych osób, a wszelkie nieuczciwe zachowania od razu zgłaszać na policję. Informujemy, że wszelka pomoc (codzienne obiady, ubiór itp.) jest świadczona przez ochronkę parafialną. Pieniądze ofiarowane tym osobom służą im jedynie do zakupu alkoholu i innych używek. Prosimy o rozwagę.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj ofiary. Zachęcamy do zakupu nowego numeru miesięcznika "Z Piekarskich Wież" oraz "Gościa Niedzielnego".

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Pani Piekarskiej. Przed kościołem Panie z zespołu charytatywnego przeprowadzają zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny.

facebook znajdz nas

  *****

 Wszystkich parafian, gości i pielgrzymów polecamy

opiece Matki Bożej Piekarskiej i życzymy błogosławionego tygodnia!

 

FEAD2

 

adoruj

 

buduj z nami

 

Biblia 20 20cegielka

 

 

Copyright Bazylika Piekary © All Rights Reserved.