Czas epidemii - informacje

  • Ze względu na czas pandemii, tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do naszego Sanktuarium nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W ostatnią niedzielę maja o godz. 13.00, Abp Wiktor Skworc odprawi Mszę św. w naszej bazylice, a homilię wygłosi Abp Grzegorz Ryś. Uroczystość będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji.
  • Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa zaleca się, aby we mszach św. uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszy św., z zachowaniem zasady wskazanej przez władze państwowe – 1 osoba na 15 m2, co w naszym kościele przekłada się na około 50. uczestników jednej celebracji.
  • Spowiedź jest możliwa po zgłoszeniu telefonicznym.
  • W dni powszednie, po mszy św. o godz. 10.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem śpiewamy Suplikacje, a różaniec o godz. 17.30 kończymy modlitwą do Matki Bożej Piekarskiej - Lekarki Chorych.
  • Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy św. Bartłomieja.
  • Codziennie wieczorem o godz. 20.30 w kaplicy M. B. Lekarki, kapłani modlą się na różańcu zakończonym Apelem Maryjnym o ustanie epidemii, za wszystkie służby, a zwłaszcza za służbę zdrowia, a także o ducha pokuty, nawrócenia i pokoju dla naszych serc.
  • Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 17.00.
  • Zachęcamy do przyjęcia w swoich mieszkaniach, domach i rodzinach peregrynującej kopii Obrazu Matki Bożej Lekarki Chorych. Obraz można zabrać po mszy św. wieczornej i oddać w zakrystii następnego dnia przed różańcem.
  • W związku z epidemią Dom Pielgrzyma oferuje posiłki z dowozem do domu. Szczegóły można znaleźć na parafialnej stronie internetowej, w zakładce 'Dom Pielgrzyma'.
  • Wszystkim Darczyńcom (także z zagranicy) składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane w Bazylice i wpłaty na konto parafialne (np. poprzez zakładkę 'Wsparcie Finansowe Parafii' na parafialnej stronie internetowej), z których pokrywane są bieżące koszty funkcjonowania Parafii i Sanktuarium. Utrzymujemy się tylko z Waszych dobrowolnych ofiar, dlatego z serca dziękujemy na każdą ofiarę!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.