Ogłoszenia Parafialne

29-11-2020.

 

  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czyli nowy rok liturgiczny. Pierwsza Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Na ołtarzu św. Józefa jest wyłożona Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
  • Msze św. roratnie dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o 18.00, w piątek o 16.30, a dla młodzieży i dorosłych – w piątek o 18.00.
  • Dzisiaj, podczas nieszporów o godz. 15.00 rozpoczniemy 33-dniowe rekolekcje maryjne, które są czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję. Zachęcamy do udziału w naukach rekolekcyjnych (także przez Internet) w tygodniu po Mszy św. wieczornej (w niedziele i święta w ramach nieszporów), których treścią będą rozważania maryjne oparte na Piśmie Świętym, objawieniach maryjnych i nauczaniu Kościoła. Nauki będą połączone z różańcem o 17.30 i Eucharystią o 18.00.
  • Przez cały czas Adwentu, w kaplicy sakramentu pojednania, będzie wystawione duże serce, do którego można składać słodycze, maskotki, książki. Dary te będą losowane jako upominki podczas Rorat i rozdawane potrzebującym.
  • W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej Archidiecezji. W tym dniu zostaną odprawione dwie Msze św. w intencji górników i ich rodzin: o 8.00 – zamówiona przez Węglokoks Kraj, a o 10.00 – zamówiona przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Na ten dzień ks. Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzą rodziny naszej parafii, a w sobotę o 17.00 – na różaniec wynagradzający z rozmyślaniem ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Przed kościołem można nabyć wieńce adwentowe i stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców z naszej Ochronki, a młodzież – za dobrowolną ofiarę – rozprowadza zdrapki adwentowe, które są pomocne w lepszym przygotowaniu duchowym do Świąt Bożego Narodzenia.
  • W Centrum Pielgrzymkowym są do nabycia: lampiony, świece Caritas, opłatki i kartki świąteczne.

 

Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i sanktuarium w kościele czy na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism religijnych.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Piekarskiej.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.