Ogłoszenia Parafialne

  

 

Ogłoszenia duszpasterskie

28 listopada 2021 r.

 

 

 

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Piekarski w Parafiiświętego Józefa w Katowicach - Załężu.

 

2. Przed kościołem na polecenie Przewodniczącego KEP zespół charytatywny prowadzi zbiórkę na potrzeby migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej. Przy kaplicy św. Sebastiana wolontariusze z ochronki sprzedają stroiki świąteczne, a przed kaplicą ECCE Homo Bractwo Kalwaryjskie sprzedaje opłatki, pierniki oraz domowe wypieki.

 

3. Od jutra rozpoczynamy odprawianie mszy roratnich: w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, w środę, czwartek o godz. 18.00, a w piątek o godz. 16.30. W kaplicy św. Józefa obok konfesjonałów wystawione jest "Serce pełne dobra", do którego można składać dary losowane jako nagrody dla dzieci w czasie rorat.

 

4. W środę obchodzimy odpust - 59 rocznicę nadania tytułu bazyliki mniejszej naszej świątyni.

 

5. Msza w intencji górników z udziałem orkiestry górniczej zamówiona przez Spółkę Węglokoks z okazji wsp. św. Barbary odprawiona zostanie w 4 grudnia o godz. 8.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kaplicy św. Barbary, która będzie otwarta przez całą sobotę. W ramach obchodów barbórkowych zapraszamy także na koncert w wyk. Chóru Polonia Harmonia i Orkiestry Dętej Piekary-Julian, który odbędzie się w bazylice o godz. 16.30.

 

6. W związku z koncertem barbórkowym, ulega zmianie harmonogram mszy kolędowych w dniu 4 grudnia: obie zaplanowane wcześniej msze odprawimy jaką jedną o godz. 15.00dla wiernych będą wtedy dostępne obie strony chóru. Mszę odprawimy za mieszkańców ulic: Akacjowej, Bema, Kopernika, Bocznej, Krótkiej, Skalistej, Słowackiego, Słowików, Spółdzielczej. W czasie mszy udzielimy indywidualnego błogosławieństwa kolędowego. Ofiara zebrana podczas mszy kolędowych zostanie przekazana na spłatę zakupu organów do kościoła kalwaryjskiego. Pierwsza wpłata za instrument została już uregulowana. Organy zostały zdemontowane i oczekują na transport do Piekar.

 

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, czuwanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 20.00 godziną maryjną, następnie eucharystia o godz. 21.00 i godzina miłosierdzia. Czuwanie prowadzić będzie par. św. Stanisława z Bytomia.

 

8. Zachęcamy do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie organisty godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w soboty o godz. 7.30.

 

9. Na ołtarzu św. Józefa wystawiona jest Księga Trzeźwości.

 

10. W centrum pielgrzymkowym i w kancelarii można nabyć bilety na "Oratorium Kalwaryjskie" który odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 17. w MDK przy ul. Bytomskiej.

 

11. W minionym tygodniu została naprawiona iluminacja zewnętrzna naszej bazyliki i kościoła kalwaryjskiego. Zdemontowano także krzyż na wieży kościoła kalwaryjskiego, który mocno skorodowany zagrażał bezpieczeństwu pielgrzymów.

 

12. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom za wszelkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium i domu Nazaret przekazane w bazylice, w kancelarii, w centrum lub poprzez wpłaty na konto bankowe. Za darczyńców modlimy się w każdą sobotę w czasie mszy o godz. 6.30.

 

 

*******

 

 
Trwa remont kaplicy Bożego Grobu.

Prace są współfinansowane przez Urząd Miasta w ramach dotacji celowej.

         

 

 

******

Drodzy Parafianie i Dobrodzieje, poniżej zamieszczamy opinię rektora Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Władysława Szymańskiego dotyczącą zakupu organów piszczałkowych do kościoła kalwaryjskiego. Po wielu latach braku odpowiedniego instrumentu służącego liturgii sprawowanej w tej świątyni nadszedł czas, by korzystając z okazji, iż możemy odkupić organy z jednego z kościołów w Niemczech, uzupełnić wyposażenie tak ważnego obiektu, który w bieżącym roku świętował 125-lecie istnienia. O historii dawnych organów przeczytać można w czerwcowym numerze "Z Piekarskich Wież", gdzie nasz organista dr Klaudiusz Jania przybliżył jego historię wraz z jedynym zachowanym zdjęciem.

 

 

***************

W niedzielę 31 października uruchomiono nowy mechanizm zegarowy 

na wieży kościoła kalwaryjskiego wykonany przez firmę RDUCH bells & glocks

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.