Ogłoszenia Parafialne

09-05-2021.

 

  • Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych, których treścią są rozważania maryjne oparte na drodze życia kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadają tzw. Dni Krzyżowe, podczas których po Mszy św. o godz. 10.00 przy krzyżu na Rajskim Placu będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy.
  • W środę zapraszamy na Wieczór Małżeński: o 18.00 Msza św. w intencji małżonków, a po niej konferencja, modlitwa i indywidualne błogosławieństwo;
  • W czwartek Dzień Fatimski w naszym Sanktuarium. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i służby zdrowia naszej archidiecezji. Po Mszy św. zapraszamy na różaniec pokutny, a o 18.00 – na Wieczór Fatimski z Eucharystią, różańcem i procesją światła.
  • Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę o 16.00 zapraszamy na różaniec dla mężczyzn na Kalwarii; początek przy figurze św. Jana Pawła II.
  • Od 13. do 27. maja będzie w naszym Sanktuarium Monstrancja Pokoju z Medjugorje, w której będzie można adorować Jezusa Eucharystycznego w dni powszednie od 10.30 do 18.00, a w niedziele od 13.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.30.
  • Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w piątek 28. maja, na Mszach św. o 16.30 i 19.00.
  • Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 30. maja, z zachowaniem norm sanitarnych i limitu wiernych. Uroczystej Mszy św. na kalwaryjskim wzgórzu będzie przewodniczył Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Polonia, Radio eM i Radio Katowice. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
  • Centrum Pielgrzymkowe jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.30 do 15.00, a w soboty i niedziele od 8.30 do 16.00. Informujemy też, że działalność Domu Pielgrzyma została przeniesiona do Kawiarenki Pod Aniołem. Zachęcamy do skorzystania z oferty cateringowej.

 

Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i sanktuarium, a za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Piekarskiej –  Lekarki Chorych.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.