Ogłoszenia Parafialne

29-03-2020.

 

 • Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa W. Skworca, od dnia 25. marca br. do odwołania, MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Wszystkie zamówione intencje będą odprawiane w Bazylice (jako msze św. koncelebrowane): w niedziele o: 7.00, 10.30 i 16.00, a w dni powszednie o: 8.00 i 18.00. Wszystkie msze św. są transmitowane przez Internet.
 • Zachęcamy do duchowej łączności z kapłanami codziennie o godz. 20.30 podczas modlitwy różańcowej w kaplicy Matki Bożej Lekarki, zakończonej Apelem Maryjnym, o czym przypominają bijące dzwony o 20.15.
 • W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Marka Fenisza z okazji Jego urodzin.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • W piątek o godz. 17.15 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, a w sobotę o 17.00 – Różaniec Wynagradzający z rozmyślaniem ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. Nabożeństwa będą transmitowane przez Internet.
 • Bazylika jest otwarta codziennie na indywidualną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 8.30 do 17.00, a w niedziele od 11.30 do 15.00.
 • Spowiedź (poza konfesjonałem, w kaplicy Ecce Homo obok Bazyliki), jest możliwa tylko w sytuacjach wyjątkowych i po zgłoszeniu telefonicznym.
 • Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 15.00 do 17.00.
 • Obraz Matki Bożej Lekarki można zabrać/oddać w zakrystii w godz. od 17.00 do 18.00.
 • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć paschaliki wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne parafii i diecezji.
 • W związku z epidemią Dom Pielgrzyma oferuje posiłki z dowozem do domu. Szczegóły można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.
 • Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za wpłaty na konto parafialne, z których pokrywane są bieżące koszty funkcjonowania Parafii i Sanktuarium. Utrzymujemy się tylko z Waszych dobrowolnych ofiar. Teraz, kiedy nie zbiera się ofiar w kościele, można to uczynić w prosty sposób przez system DotPay w zakładce na parafialnej stronie internetowej. Jeszcze raz z serca dziękujemy na każdą ofiarę!

 

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” w wersji elektronicznej, gdyż kolportaż parafialny został czasowo wstrzymany.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Pani Piekarskiej – Lekarki Chorych.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.