Ogłoszenia Parafialne

01-12-2019.

 

  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czyli nowy rok liturgiczny. O 15.00 zapraszamy na nieszpory, podczas których poświęcimy wieńce i świece adwentowe.
  • Pierwsza Niedziela Adwentu jest Niedzielą Trzeźwości. Na ołtarzu św. Józefa jest wyłożona Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.
  • Zachęcamy do udziału w Roratach, które dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30, a w piątek o 16.30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty w piątki o godz. 19.00.
  • Przez cały czas Adwentu, wystawione będzie duże serce, do którego można składać słodycze, maskotki, książki Dary te będą losowane jako upominki podczas Rorat i rozdawane potrzebującym rodzinom.
  • W środę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej Archidiecezji. Modlitwa przy kaplicy Św. Barbary odbędzie się o godz. 9.30, potem przemarsz do Bazyliki, gdzie o 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji górników i ich rodzin.
  • Spotkanie Sodalicji Niewiast odbędzie się w czwartek o godz. 15.00.
  • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi parafia św. Stanisława z Bytomia, a w sobotę o 17.00 – na różaniec wynagradzający ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Przed kościołem można nabyć wieńce adwentowe i stroiki świąteczne wykonane przez dzieci i wychowawców z naszej Ochronki, a także ciastka świąteczne, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji Dzieci Maryi.
  • W Centrum Pielgrzymkowym są do nabycia: świece Caritas, lampiony, opłatki oraz kartki świąteczne. Także w Centrum są prowadzone zapisy na kurs Przewodników Sanktuaryjnych. Zachęcamy do udziału Parafian i osoby spoza parafii.

 

Za złożone dzisiaj ofiary, także przed kościołem na „Piekarskie Betlejem” składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, który będzie pomocą dla dzieci w przeżywaniu Rorat.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Pani Piekarskiej.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.