Ogłoszenia Parafialne

25-07-2021.

 

  • Dzisiaj, 25. dzień miesiąca, zapraszamy na adorację Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji Pokoju od 13.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.30 oraz na różaniec w intencji pokoju na świecie i w ludzkich sercach o godz. 18.00.
  • Dzisiaj przypada wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po nieszporach o godz. 15.00, na parkingu przy Bazylice i Centrum Pielgrzymkowym, pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i kierowców.
  • W poniedziałek będziemy obchodzić Odpust ku czci św. Anny. Zapraszamy na obchody różańcowe na Kalwarii, które rozpoczniemy o godz. 16.00 na Rajskim Placu, a zakończymy przy figurze św. Anny, obok Domu Pielgrzyma.
  • W środę o godz. 7.30 nastąpi wyjazd na tzw. Dzień Piekarski na Jasnej Górze.  W programie o: 9.30 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, po niej – Droga Krzyżowa na Wałach, o 15.00 – Spotkanie w Sali Papieskiej, o 20.00 – Adoracja przed Obrazem M. B. Częstochowskiej i o 21.00 – Apel Jasnogórski.
  • W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji odchodzących z naszej parafii: ks. prob. Krzysztofa Fulka i ks. Tomasza Nowaka – od grup parafialnych.
  • W sobotę, w liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Loyoli, o godz. 7.15 zostanie odprawiona Msza św. przy Studzience.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. W sobotę o godz. 10.45 zapraszamy na obchody kalwaryjskie, a w niedzielę o 13.45 – na obchody różańcowe.
  • W przyszłą niedzielę – zgodnie z dekretem Ks. Abpa Wiktora Skworca – naszą parafię obejmie nowy Proboszcz, ks. dr Mirosław Godziek. Wprowadzenie liturgiczne nowego Proboszcza nastąpi w niedzielę 8. sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30.
  • Zachęcamy do przyjęcia w swoim domu peregrynującej kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Piekarskiej – Lekarki Chorych.

 

Za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Piekarskiej –  Lekarki Chorych.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.