Z Piekarskich Wież

 

Miesięcznik parafialno-sanktuaryjny "Z Piekarskich Wież" ukazuje się od roku 1995. Powstał z inicjatywy ówczesnego Ks. prob. Władysława Studenta, który pragnął w ten sposób nawiązać do historii przedwojennych „Wiadomości Parafialnych”. Obecnie miesięcznik stanowi najbardziej popularny kanał informacyjny pomiędzy duszpasterzami, a parafianami i pielgrzymami. Drukowane są w nim zapowiedzi najbliższych wydarzeń religijnych i kulturalnych realizowanych w sanktuarium. Każdy numer zawiera również bogatą galerię zdjęciową, prezentującą życie parafii z perspektywy obiektywu fotograficznego. Miesięcznik służy także do promowania wartości chrześcijańskich, drukowane są w nim różnego rodzaju artykuły pogłębiające świadomość religijną wierzących, w tym także wywiady z ciekawymi postaciami goszczącymi w Piekarskiej Bazylice.

Redaktorzy (w porządku chronologicznym): ks. prob. Władysław Student, ks. Jan Janiczek, ks. Marek Łuczak, ks. Józef Świerczek, ks. Piotr Winkler, ks. Tomasz Kopczyk, ks. Marek Leszczyna, ks. Łukasz Grzywocz, ks. Rafał Mucha, ks. Paweł Pukowiec (2019), ks. Wojciech Dytko (2020).

 

Informacje:

częstotliwość wydawania: kwartalnik (od IX/2019, wcześniej miesięcznik)

 

nakład: 600 egzemplarzy

ilość stron: 20

dystrybucja: Bazylika i Centrum Pielgrzymkowe

 

Redakcję tworzą:

ks. Wojciech Dytko, Mateusz Mezglewski, Patryk Michalik, Krystyna Wrodarczyk

  

Zdjęcia:

Magdalena Lubecka

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.