Przewodnicy Sanktuaryjni

 

Grupę Przewodników tworzą wolontariusze odpowiednio przygotowani do służby na rzecz Sanktuarium poprzez oprowadzanie pielgrzymów i opiekę nad muzeum sanktuaryjnym. Podstawowe zadanie przewodników to przekazywanie historii tego miejsca i ukazywanie ciągłości kultu Maryjnego. Z ich posługi może korzystać (grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne) każdy kto zgłosi takie zapotrzebowanie w biurze Centrum Pielgrzymkowego.

Spotkania formacyjne dla przewodników odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.45 w centrum pielgrzymkowym. Kandydaci na przewodników przechodzą specjalny kurs.

 

Bliższe informacje pod numerem telefonu centrum pielgrzymkowego: 519 512 902.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.