Przewodnicy Sanktuaryjni

 

Grupę Przewodników tworzą wolontariusze odpowiednio przygotowani do służby na rzecz Sanktuarium polegającej na oprowadzaniu pielgrzymów i opiece nad muzeum sanktuaryjnym. Podstawowe zadanie przewodników to przekazywanie duchowości oraz historii zakorzenionej w Piekarach Śląskich, a także ukazywanie ciągłości kultu Maryjnego trwającego od ponad 360 lat. Z posługi przewodników może korzystać  każdy kto zgłosi takie zapotrzebowanie w biurze Centrum Pielgrzymkowego, zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni goście czy też rodziny.

Spotkania formacyjne dla przewodników odbywają się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.45 w centrum pielgrzymkowym. Kandydaci na przewodników przechodzą specjalny kurs. Ostatni nabór odbył się jesienią 2020 roku.

 

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu centrum pielgrzymkowego: 500 278 677 w godzianch jego otwarcia.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.