Obchody Kalwaryjskie

W sobotę przed najważniejszymi odpustami sanktuaryjnymi o godz. 16.00 na Rajskim Placu rozpoczynają się obchody kalwaryjskie, czyli nabożeństwo pasyjne polegające na rozważaniu wydarzeń związanych z Męką i Śmiercią naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Procesji przechodzącej dróżkami kalwaryjskimi towarzyszy orkiestra dęta. W stosunku do tradycyjnej drogi krzyżowej, obchody kalwaryjskie stanowią swoiste jej rozwinięcie, gdyż tradycyjne XIV stacji poprzedza w tym wypadku XIII dodatkowych. Wierni wędrują zatem przez takie miejsca, jak wieczernik, ogrójec, ogród oliwny, potok Cedron, pałac Annasza, Kajfasza, Piłata, Heroda aż do Świętych Schodów, za którymi rozważania obejmują już tradycyjne stacje drogi krzyżowej.

 

 

Na obchody zapraszamy:

 

odpust Nawiedzenia N.M.P.

w sobotę przed I niedzielą lipca

 

odpust MB Szkaplerznej

w sobotę przed III niedzielą lipca

 

odpust Porcjunkuli

w sobotę przed I niedzielą sierpnia

 

odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła

w sobotę po 24.08


ponadto obchody kalwaryjskie odprawiane są w ramach Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej w formie inscenizowanej w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek

o godz. 9.00

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.