Ogłoszenia Parafialne

31-05-2020.

 

  • Dzisiaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię Abp Grzegorz Ryś, a przesłanie społeczne skieruje do nas Abp Wiktor Skworc. Ze względu na transmisję telewizyjną i radiową, nie będzie mszy św. o 12.00 i 14.00.
  • Dzisiaj o 20.10 Radio Katowice odtworzy koncert Józefa Skrzeka „Kantata Maryjna” dedykowany Pielgrzymom Piekarskim.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Pierwszopiątkowe czuwanie modlitewne o godz. 20.00, poprowadzi Parafia św. Stanisława z Bytomia.
  • W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec wynagradzający z rozmyślaniem ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.
  • Tegorocznych maturzystów zapraszamy na mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, którą w ich intencji odprawi ks. bp Adam Wodarczyk.
  • W nawiązaniu do najnowszego zarządzenia naszego Arcybiskupa zachęcamy do udziału w różnych nabożeństwach, m. in. we wtorkowej Nowennie do Matki Bożej Piekarskiej, a także do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania: w tygodniu – około pół godziny przed mszą św., w niedziele – około 15 minut przed mszą św. i dodatkowo tzw. stały konfesjonał w Bazylice – od wtorku do soboty od 16.00 do 18.00.
  • W niedziele czerwca, lipca i sierpnia w Kościele Kalwaryjskim będzie odprawiana msza św. o godz. 13.00, natomiast nie będzie mszy św. o godz. 14.00 w Bazylice.
  • Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji Pokoju z Medjugorje codziennie od 10.30 do 18.00. Obok prezbiterium jest skarbona, do której można składać ofiary na budowę Kaplicy Adoracji w Medjugorje.
  • Zachęcamy do korzystania z oferty Centrum Pielgrzymkowego i Domu Pielgrzyma, który już w pełni funkcjonuje, jak przed pandemią.
  • Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za ofiary składane w Bazylice i wpłacane na konto parafialne.

 

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa, darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej Piekarskiej – Lekarki Chorych.

Alleluja, Szczęść Boże!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.