Ogłoszenia Parafialne

02-08-2020.

 

  • Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, tzw. Odpust Porcjunkuli. Zapraszamy na obchody różańcowe o godz. 14.15 na Rajskim Placu, które zakończymy nieszporami maryjnymi o 15.00 w Bazylice.
  • W środę przypada Święto Matki Bożej Śnieżnej; w tym dniu przeżywamy więź duchową z rzymską bazyliką Santa Maria Maggiore i można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W piątek o godz. 20.00 czuwanie modlitewne poprowadzi Parafia z Szarleja.
  • Chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę rano.
  • W Centrum Pielgrzymkowym można nabyć m. in. album wydany z okazji przypadającej w przyszłym roku rocznicy poświęcenia naszej Kalwarii, a także książkę poświęconą ks. Jerzemu Pawlikowi, duszpasterzowi pielgrzymów, który przez wiele lat był związany z naszą parafią, sanktuarium i miastem; w 2019 roku wspominaliśmy Jego 100. rocznicę ziemskich urodzin.
  • W związku z przejazdem peletonu I etapu Tour de Pologne przez nasze miasto w dniu 5. sierpnia br., Urząd Miasta Piekary Śląskie, zwraca się z uprzejmą prośbą o nieparkowanie na trasie przejazdu w godz. od 12.00 do 17.00 przy ulicach: Brynickiej, Tarnogórskiej, Bytomskiej, Alei Solidarności, kard. Wyszyńskiego, Oświęcimskiej, Partyzantów i bpa Bednorza.

 

Za ofiary złożone dzisiaj na Wydział Teologiczny U. Śl. składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej Piekarskiej.

Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.