Ogłoszenia Parafialne

 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

19 września 2021 r.

Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego

 

 1.  Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.

 2. W Centrum Pielgrzymkowym można nabyć krzyże. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nowy zegar, który zostanie umieszczony na wieży kościoła kalwaryjskiego.

 3. Po każdej Mszy świętej w kaplicy św. Sebastiana można dokonać wpisu intencji do Złotej Księgi. Każda osoba wpisująca intencję modlitwy wieczystej za swoich bliskich żyjących i zmarłych otrzyma różaniec piekarski z wizerunkiem MB Piekarskiej i naszej bazyliki.

 4. O godzinie 13.45 obchody różańcowe na kalwarii, które zakończymy o godz. 15.00 nieszporami w bazylice. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert w ramach Festiwalu G. G. Gorczyckiego.

 5. We wtorek o godz. 17.00 Nowenna do MBP na którą serdecznie wszystkich parafian i pielgrzymów zapraszamy.

 6. W czwartek o godzinie 17.15, w salce katechetycznej zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przystąpiły w najbliższym roku katechetycznym do Wczesnej Komunii Świętej.

 7. W najbliższy piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy do bazyliki rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 8. W najbliższą sobotę, o godzinie 19.00 w kościele kalwaryjskim odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego "Oratorium Kalwaryjskie" Autorem muzyki jest Klaudiusz Jania, a teksty napisał Jan Drechsler. Wykonawcami są: Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS, Chóry: Halka , Cecylia oraz Legato . a także soliści: Magdalena Meisel oraz Ireneusz Miczka. Serdecznie zapraszamy

 9. Za tydzień,podczas mszy świętej o godzinie 10.30, której będzie przewodniczył ks. bp. Grzegorz Olszowski, nasza parafianka, Katarzyna Tomaszewska zostanie posłana do pracy misyjnej. W trakcie tej mszy zostaną również ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, którzy rozpoczną posługę w naszej parafii.

 10. Po każdej Mszy świętej przed naszą bazyliką zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na cele misyjne.

 11. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się cykl NIEDZIEL PIEKARSKICH. W każdą taką niedzielę, wcześniej wyznaczona parafia naszej archidiecezji poprzez modlitwę,duchowo łączy się z naszym Sanktuarium, polecając wszystkich parafian oraz duszpasterzy opiece Pani Piekarskiej. W danej parafii głoszone jest również Słowo Boże przez naszegowikariusza. Pierwszą taką parafią jest wspólnota Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach - Brzęczkowicach.

 12. Spotkanie grupy parafialnej WIECZERNIK, odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, 30 września.

 13. W październiku nasza parafia uruchomi na stronie internetowej nowy system cmentarny GROBONET, który zastąpi i zaktualizuje obecnie funkconujący. Parafianie będą mogli zobaczyć zdjęcie grobu swoich bliskich i sprawdzić historię pochówków. 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.