Ogłoszenia Parafialne

  

 

Ogłoszenia duszpasterskie

16 stycznia 2022 r.

 

  

 

 

 1. Dzisiejsza tzw. kolekta kopertowa, która jest przeznaczona na potrzeby Sanktuarium.

 2. Serdecznie zapraszamy na nieszpory kolędowe, które odprawimy o godz. 15.00. Zaś o godz. 17.00 wspólne kolędowanie z udziałem Soni Maselik. Za tydzień kolędowanie poprowadzi Chór kameralny "Legato" wraz z zaprzyjaźnionymi instrumentalistami.

  Zapraszamy do odwiedzenia PIEKARSKIEGO BETLEJEM. Szopka jest czynna codziennie w godz. 9.00 – 18.00. Zachęcamy także do skorzystania z oferty sklepiku obok kaplicy św. Sebastiana, w którym oprócz pamiątek można kupić domowe wypieki.

 1. Po każdej Mszy świętej przed naszą bazyliką wolontariusze przeprowadzą zbiórkę na misje.

 2. Dzisiaj Niedzielę Piekarską przeżywa Parafia św. Wojciecha w Radzionkowie.

 3. W środę po mszy św. o godz. 10.00 w kawiarence spotkanieRóż Różańcowych.

 4. W piątek po mszy wieczornej spotkanie Grupy Miłosierdzia w Centrum Pielgrzymkowym.

 5. W sobotę odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii lub zakrystii.

 6. W sobotę msze kolędowe:
  15.00 –mieszkańcy ulic: Bukowa, jaworowa, Jesionowa, Popiełuszki, Skargi i Ziętka.
  16.30 – mieszkańcy ulic: Kasztanowa, Kochanowskiego, Konstytucji 3 Maja, Ficka, Wierzbowa.

 7. Wyjazd do Cieszyna w najbliższą niedzielę o godz. 13.15. Autokar będzie podstawiony obok wejścia na Kalwarię od ulicy Popiełuszki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd. Zapraszamy chętnych.

 8. W przyszłą niedzielę kolejne urodziny obchodzi ks. prał. WładysławNieszporek. Msza w jego intencjizostanie odprawiona o godz. 10.30.

 9. Dom Pielgrzyma proponuje obiady z dowozem do domu, zwłaszcza dla osóbstarszych. Zapisy pod numerem tel. 500 278 797

 10. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka wponiedziałek 24 stycznia. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz.10.00, następnie zapraszamy na poczęstunek do auli przy probostwie. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 11. W ostatni piątek miesiąca, 28 stycznia o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym na I piętrze odbędzie się spotkanie wszystkich przygotowujących Misterium Męki Pańskiej w Piekarach. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy podejmowali role wcześniej.

Zapowiedzi: alumn Szymon Grieger, ur. 18.06.1997r. W Piekarach Śląskich, ochrzczony 13.07.1997 r. w parafii Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich pragnie przyjąć święcenia diakonatu. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim wiedział coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.