Ogłoszenia Parafialne

24-05-2020.

 

  • Od piątku do początku czerwca w naszym Sanktuarium można adorować Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji Pokoju z Medjugorje, która jest jednym z 12. ołtarzy wieczystej adoracji o pokój budowanych na całym świecie. Obok prezbiterium jest skarbona, do której można składać ofiary na budowę Kaplicy Adoracji w Medjugorje. Zachęcamy do adoracji codziennie od 10.30 do 18.00, a w Triduum od czwartku do soboty, od 10.30 do 21.00.

Program każdego dnia Triduum jest następujący:

10.00 – Eucharystia i Różaniec (cz. I) w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu N. M. P.;

12.00 – Regina Coeli i Różaniec (cz. II) w intencji pokoju na świecie;

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.;

17.30 – Różaniec (cz. III) w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;

18.00 – Eucharystia, konferencja maryjna, Litania do Matki Bożej Piekarskiej, modlitwa do Matki Bożej Lekarki i Regina Coeli;

20.30 – Różaniec (cz. IV) w intencji ustania epidemii koronawirusa, Litania Loretańska i Apel Maryjny.

 

W sobotni wieczór – po zakończonym modlitewnym Triduum – będzie miała miejsce tzw. godzina ewangelizacyjna, połączona z inscenizacją biblijnej historii Józefa egipskiego oraz świadectwami wiary. Wszystko będzie transmitowane przez Internet.

 

  • Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę swoje urodziny obchodzi ks. prob. Mariusz Pacwa, budowniczy Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego "Nazaret". Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę, w miejsce tradycyjnej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców na kalwaryjskie wzgórze, o godz. 13.00 w Bazylice zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Abp Grzegorz Ryś, a przesłanie społeczne skieruje do nas Abp Wiktor Skworc. Pierwszeństwo wejścia do Bazyliki na tę mszę będą miały osoby z zaproszeniami. Msza św. będzie transmitowana przez Telewizję Polonia, TVP Katowice, Radio eM i Radio Katowice. W związku z przygotowaniem transmisji telewizyjnej i radiowej, w tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 12.00 i 14.00.
  • Zachęcamy do korzystania z oferty Centrum Pielgrzymkowego i Domu Pielgrzyma.
  • Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za ofiary składane w Bazylice i wpłacane na konto parafialne.

 

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Parafianom i Pielgrzymom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Chrystusa i Matki Bożej Piekarskiej – Lekarki Chorych.

Alleluja, Szczęść Boże!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja, siedziba: Piekary Śląskie, ul. Ks. Ficka 7.